silniki zaburtowe Katalog
Widzisz posty znalezione dla hasła: silniki zaburtowe Katalog
Temat: poszukuję informacji na temat jachtu "Plastuś"
Z tego właśnie katalogu informacje :
Plastuś A:
Konstrukcja 1979
długość max 450
długość KLW 390cm
szer max 180cm
masa ok 350kg
wyporność 450kg
zanurzenie min/max 21/78
balast 100kg (wewnętrzny : 4 mocowane do dna odlewy po 25kg)
pow ożaglowania 12,5mkw
liczba koi/załogi 4/4
wysokość w kabinie 110cm
typ silnika zaburtowy min moc 2km
materiał konstrukcji kadłuba laminat p/s
źródło "Polskie jachty" Jerzy Salecki tom 1 str 75
ps. rysunka nie dam bo nie mam skanera
Temat: Śruba
Chodziło mi o to że katalogi nie są miarodajne,waga łodzi,moc silnika,czy stacjonarny czy zaburtowy to są bardzo ważne czynniki.Problem o którym pisze jest dość poważny,zauważyłem to jak sprzedawałem stare-nowe śruby.Dzwonili tacy sami jak ja ,z tym samym problemem,najlepiej jak bym im pozyczył śrube i sobie spróbują,najlepszy był kolega motorowodniak co kupił śrube regulowaną i założył do silnika 5.6L,upłynął kilometr i łopaty zniknęły.Oprócz podstawowych informacji są jeszcze mniej ważne,jak;czy to bowrider czy kabinówka-czyli rozkład środka -gdzie kto siedzi,oraz właściwości nautyczne dna.Uważam żeby dobrze dobrać śrube to trzeba mieć trzy w ręce,czyli najważniejszą ,tą którą podaje katalog oraz po jednej w minus i plus.
Temat: motorówka do 50 tyz zł
oczywiscie ze da sie znalezc i to nawet w dobrym stanie. jednak wszystko zalezy od tego, do czego ma ci sluzyc motorówka, jaki chcesz miec silnik, jak dużą chcesz miec łódkę, jak duzo plywasz, na jakich akwenach itd.
jak napiszesz cos wiecej to sluze rada. jednak z uwagi na to piszesz na portalu wakeboardowym, to domyslam sie ze lodka bedzie sluzyc do ciagania.
w zwiazku z tym na poczatku proponuje wyeliminowac wszystkie motorowki strugowodne i skupic sie na łódkach z przekładnią Z lub silnikami zaburtowymi-czterosuwy wskazane, choc drozsze.
odradzam też kabinowe łodzie, bo w polskich warunkach jesli plywasz w weekendy i masz miejscowke nad jeziorem, to kabina sluzy jako jeden wielki schowek w ktorym jest zawsze bałagan, no chyba ze lubisz spac na lodzi to juz inna sprawa.
co do miejsca kupna to warto poszukac w internecie na allegro lub portalu trader.pl, mazury.info.pl. dobrym pomyslem jest poszukanie w salonach z nowymi łodziami, gdyz czasem maja niezle posezonowe promocje i mozna sie potargowac co do nowych łodzi - jednak w tym wypadku to 60tys. minimum potrzebaby bylo za łódkę ok.5,30m z silnikiem 135KM z przekladnia Z. Jednak salony łodzi handluja tez uzywanymi sprzetami i tez cos mozna trafic. jeden z wiekszych jaki znam to Powerboats w Nieporęcie nad zalewem zegrzynskim. maja stronke też www.powerboats.pl poszukaj kup sobie magazyn Przegląd Motorowodny i tam jest zestawienie cen itd. mozesz tez kupic katalog PM i tam są opisy wszystkich łodzi ceny itd, z tym ze nowych modeli na 2007rok, niemniej jednak jakies pojecie bedziesz mial co do stylu łodzi jaki potrzebujesz, i zawsze mozesz kupic potem uzywana. jak ci sie nie spieszy to jedz w marcu na targi wiatr i woda w warszawie, tam tez mozna poogladac i kupic cos okazyjnie, porównac kilka modeli.
przed zakupem zawsze sie przeplyn i nie kupuj w ciemno, dokladnie obejrzyj, najlepiej z kims kto sie troche orientuje.
mozesz tez probowac sprowadzic ze stanow jak masz mozliwosc.
przede wszystkim musisz sobie odpowiedziec na pytanie do czego ci łodka bedzie potrzebna i jak sobie wyobrazasz plywanie. nastepnie wybiersz typ lodzi - kabinowy lub bowrider oraz typ silnika - zaburtowy lub Z. problem z zaburtowym jest taki, ze czasem moga ci go ukrasc, no ale to juz inna sprawa. jednak ma lepsza zwrotnosc i moc.
jak cos to sluze rada
pozdro
Temat: Solina 800
Dziękuję za porady,
Generalnie...jestem ekonomistą i pierwsze od czego zacząłem to kosztorys, który opieram także na Waszych doświadczeniach, czytając o zmaganiach innych...internet to znak naszych czasów i to dobry bo pozwala na wyszukiwanie ciekawych ofert (co zajmuje tyle czasu, że żona już się denerwuje, aż boję się pomyśleć co będzie jak ten cały majdan zjedzie i zacznę go składać), przykład z dzisiejszej wizyty w jednym z uznanych sklepów dla żeglarzy w wawce: gniazdo przyłączeniowe 230-85zł vs identyczne na allegro 44zł; ładowrka akumulatorów 25A 1550zł vs identyczna w internecie 1050zł...gdzie sens i gdzie logika, katalogi są ok bo łatwo można znaleźć to czego się szuka, ale tam zakup polecam w zakładce PROMOCJE, kiedy marże spadają z 200 do 50%...
Siga2
1.Mój wybór na Solinę padł między innymi dlatego, że tu mogę ukryć silnik zaburtowy, (gdybym miał 40tyś więcej oczekiwałbym teraz na Pegaza800) 10KM z rozrusznikiem, alternatorem i manetką w kokpicie. Chciałem 15KM, ale większy jak 10KM nie wejdzie do studzienki.
2.Będzie lodówka(gaz,12V, 230V), kuchenka gaz, ogrzewanie+ciepła woda=Truma Combi na gaz (tu poszukuję tańszego rozwiązania???)
3.Woda pod ciśnieniem i na pokładzie (w solinie jest jak dla mnie za mało miejsca na kąpiele wewnątrz)
4. Echosonda, wiatromierz, ale bez autopilota i nawigacji (dalej niż na Rugię się tym nie wybieram)
5. Zabudowa, na pewno Sapeli i bez skóry...może trochę korka, gięcie pewnie jakieś będzie ale bez przesady...
6. Fok rolowany samozwrotny, grot tradycyjny z refpatentem w bomie(2refy)
7. Maszt będzie przedłużony (11m), taperowany, 2 salingi) wspomagany wyciągarką, windą kotwiczną i miecza będą moje ramiona
8. Kabestany oczywiście ręczne
Mój kosztorys zatrzymał się na ok 90tyś i nie obejmuje robocizny bo mój przyjaciel który będzie głównym sprawcą zamieszania nie weźmie ode mnie złotówki, będę tylko musiał zainwestować w tapicera. Co do terminu wodowania to mam nadzieję, że spotkamy się już w czerwcu na wodzie w tym roku będę nią/nim pływał po mazurach. Jak tylko rozpocznę prace (kadłub odbieram za 3 tygodnie) będę Was informował o postępie prac...
Licząc na dalszą Waszą pomoc pozdrawiam serdecznie Marcin